Uty

Uty rodzi się w rodzinie czempionów, laureatów wielu konkursów. Rodzeństwo konika też idzie w ślady rodziców, natomiast Uty jest zupełnie inny. Boi się hałasu, nowych miejsc, lubi jeść tylko sianko.

Oto historia autystycznego konika Utego, którego przygody zostały opisane w wydanej przez nasze Stowarzyszenie książce „A UTY Z Marszu rusza i do przodu się porusza”. Ta publikacja służy jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i rodziców. Jest również dużym wsparciem dla osób, które nie potrafią zrozumieć „dziwnych” zachowań charakteryzujących osoby z autyzmem. Prace do książki zostały wykonane podczas warsztatów plastycznych przez podopiecznych naszego Stowarzyszenia.

Pomysł na książkę pojawił się z początkiem powstania Stowarzyszenia „SZKLANY MUR”. Jej pomysłodawcą była przede wszystkim Aleksandra Jakubczyk, jedna z mam należących do naszej organizacji. Książka czekała na wydanie kilka lat ponieważ brak środków uniemożliwiał nam jej wcześniejsze powstanie. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że warto dążyć DO CELU!