Niebieski Kwiecień

Kolor niebieski daje nadzieję rodzicom autystycznych dzieci. Stąd miesiąc, w którym propaguje się wiedzę na temat autyzmu, nazwano „Niebieskim Kwietniem”.

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Dotkniętych Autyzmem „SZKLANY MUR” w Piekarach Śląskich, w ramach wydarzenia organizuje od czasu powstania co roku w miesiącu kwietniu kilka akcji. Wydarzenia te mają na celu przekazanie informacji dotyczących zaburzeń autystycznych. Rodzice, pedagodzy, wolontariusze we wspólnym działaniu przekazują społeczności czym jest autyzm. Pomagają zrozumieć podstawowe problemy związane z codziennym życiem osób z ASD.

W ramach Niebieskiego Kwietnia, co roku - 2 kwietnia organizujemy nasze stoisko, które znajduje się w okolicy siedziby lokalnej stacji radiowej - Radia Piekary. Na stoisku rozmawiamy o autyzmie, informujemy i dzielimy się naszymi doświadczeniami. Przez cały kwiecień urządzamy szkolenia oraz różne kampanie w placówkach szkolnych oraz przedszkolach. Do akcji przyłącza się również młodzież z piekarskich szkól średnich. Ponadto organizujemy wycieczki dla podopiecznych naszego Stowarzyszenia oraz zabawy taneczne i wspólne grilowanie.

Niebieski Kwiecień organizowany jest w całej Polsce, a dzień 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, obchodzony co roku na całym świecie.