Komu pomagamy

Pomagamy wszystkim, których dotknął autyzm


W autyzmie rodzice często pozostawieni są sami sobie, tym bardziej, że przez dłuższy czas przekonani są, że ich dziecko rozwija się zupełnie normalnie, a niepokojące objawy są bagatelizowane przez otoczenie.


W Polsce trudno o rzetelną i sprawną diagnozę zaburzeń autystycznych, nierzadko rodzice otrzymują wiele sprzecznych informacji na temat stanu swojego dziecka, zaś niekonwencjonalne zachowania postrzegane są bardziej jako objaw braku wychowania niż zaburzeń rozwoju.

Dodajmy do tego bardzo długie okresy oczekiwania na wizytę u specjalistów...

Wokół dziecka i jego rodziny powoli nieubłaganie rośnie szklany mur, który rysuje granicę między tym, co normalne a tym co autystyczne. Na autyzm zaczyna chorować cała rodzina, jego skutki dotykają wszystkich jej członków.

Aby temu zapobiec w 2012 roku grupa aktywnych rodziców i osób zajmujących się na co dzień autyzmem w Piekarach Śląskich założyła Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Dotkniętych Autyzmem „SZKLANY MUR”.

Jako Stowarzyszenie realizujemy zadania wychowawcze, opiekuńcze i dydaktyczne na rzecz osób dotkniętych autyzmem oraz wspieramy rodziny, które dotknął autyzm. Jesteśmy stowarzyszeniem prywatnym, które działa jako organizacja pożytku publicznego (OPP). Uzyskasz u nas fachowe doradztwo, dostęp do rehabilitacji, wsparcie w codziennych zmaganiach z autyzmem oraz szereg sprawdzonych rozwiązań popartych doświadczeniem wielu rodziców.


Czym jest autyzm? Zobacz jakie inicjatywy podejmujemy